اخبار

گردهمایی ورزشکاران کروکت در باشگاه وی‌رویال بمناسبت روز جهانی کروکت 

در این گردهمایی بازیکنان به تمرینات گلف کروکت پرداختند و مسابقات دوستانه برگزار گردید.

روابط عمومی انجمن کروکت 

شروع برگزاری دوره‌های آموزشی رشته گلف کروکت در رده سنی زیر ۱۲ سال (دختران و پسران)

 

کمیته آموزش انجمن کروکت 

روز جهانی کروکت مبارک باد

به گزارش روابط عمومی انجمن کروکت: مهندس عباس ولی‌خانی رییس انجمن کروکت ضمن تبریک روز جهانی کروکت به تمامی ورزشکاران این رشته در ایران ، گفت: با تلاش و پشتکار خانواده کروکت، امروز شاهد رشد و موفقیت‌ این رشته ورزشی هستیم، خوشبختانه با کمتر شدن شیوع ویروس کرونا در کشور ، برگزاری تمرینات و دوره‌های آموزشی در باشگاه‌های کشور به صورت حضوری صورت می‌پذیرد.
امیدواریم با اجرای برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در امسال بتوانیم شاهد اتفاقات خوب در ورزش کروکت باشیم.

برگزاری دوره جامع مقدماتی GC با همت کمیته کروکت استان تهران

اولین دوره جامع مقدماتی رشته GC در استان تهران با همکاری آکادمی کروکت ایران و کمیته استان تهران در فروردین‌ماه ۱۴۰۱ برگزار گردید.
این دوره با تدریس مهندس ولی‌خانی تنها مدرس قانونی ورزش کروکت در ایران و مورد تایید فدراسیون جهانی برگزار شد.
شایان ذکر است به شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها گواهینامه معتبر از سوی انجمن کروکت تقدیم می‌گردد.

برگزاری نشست هیئت اجرایی انجمن، بمناسبت پنجمین سالگرد تاسیس انجمن کروکت جمهوری اسلامی ایران

به گزارش روابط عمومی انجمن: این نشست با حضور مهندس عباس ولی‌خانی ریاست انجمن ، دبیر و روسای کمیته‌های داخلی در ۲۸ فروردین ماه برگزار گردید.
بررسی فعالیت‌های سال‌های گذشته و همچنین گفتگو در خصوص تقویم‌ عملیاتی سال جاری، بخشی از محتوای این نشست بود. لازم بذکر است تعدادی از اعضا کمیته اجرایی به صورت آنلاین در این جلسه شرکت نمودند.

Happy 5th Anniversary of the opening of the Iran Croquet Association
💙❤️🖤💛
پنجمین سالگرد تاسیس انجمن کروکت جمهوری اسلامی ایران مبارک باد
🔵🔴⚫️🟡

روابط عمومی انجمن کروکت

اردوی تیم ملی کروکت آقایان در رده سنی بزرگسالان از ۲۲ اردیبهشت ماه در باشگاه ورزشی وی‌رویال آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن کروکت، در حال حاضر اعضا تیم ملی به صورت انفرادی به تمرینات می‌پردازند و مطابق با تقویم ۱۴۰۱ انجمن از بیست‌و دوم اردیبهشت‌ماه اعضا تیم ملی به صورت منسجم به مدت دو هفته در این اردو شرکت خواهند کرد.

اتمام برگزاری دوره تمرینات بانوان ورزشکار در رشته (GC) تحت نظر آقای عباس ولی‌خانی، مربی و مدرس رسمی کروکت در ایران.

به گزارش کمیته کروکت استان تهران: این دوره در یک هفته و به مدت ۳۶ ساعت برگزار گردید، هدف از برگزاری این تمرینات، آمادگی بانوان ورزشکار جهت شرکت در مسابقات قهرمانی استان تهران و قهرمانی کشور می‌باشد.

کمیته کروکت استان تهران

برگزاری یک دوره تمرینات بانوان ورزشکار در رشته (GC) تحت نظر آقای عباس ولی‌خانی، مربی و مدرس رسمی کروکت در ایران.

به گزارش کمیته کروکت استان تهران: این تمرینات در دو روز گذشته به مدت ۱۲ ساعت برگزار گردید، هدف از برگزاری این تمرینات، آمادگی بانوان ورزشکار جهت شرکت در مسابقات قهرمانی استان تهران و قهرمانی کشور می‌باشد.
این دوره به همت کمیته کروکت استان تهران و بمدت ۳۶ ساعت برنامه‌ریزی شده است و در روز‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت.

کمیته کروکت استان تهران

اطلاعیه کمیته مسابقات انجمن کروکت در پی اعتراض ورزشکاران و مربیان به برگزاری رویداد‌هایی توسط افراد غیرمجاز و فاقد صلاحیت.

کمیته مسابقات انجمن کروکت در این اطلاعیه اعلام میدارد، در پی اعتراض ورزشکاران کروکت مبنی بر برگزاری رویدادهایی توسط افرادی غیرمجاز و فاقد صلاحیت، طبق بررسی‌های بعمل‌ آمده اعلام میدارد این رویداد ‌مورد تایید انجمن نمی‌باشد و این افراد هیچگونه مدرکی در حوزه ورزش کروکت ندارند .
از علاقه‌مندان و ورزشکاران خواهشمند است قبل از اقدام به ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی و رویداد‌های کروکت در کشور، حتما از طریق راه‌های ارتباطی ذیل ، از قانونی بودن این رویداد‌ها اطمینان حاصل نموده و سپس اقدام به ثبت‌نام نمایند.
تا از نظر مالی و زمانی متضرر نگردند.
راه‌های ارتباطی با انجمن:
وب‌سایت : www.irancroquet.ir
فضای مجازی اینستاگرام و تلگرام: @irancroquet
ارتباط تلفن مستقیم: ۰۹۱۹۸۹۰۵۳۴۰

معرفی مربیان رسمی انجمن کروکت در ایران : ۱. عباس ولی‌خانی (مدرس، مربی ، داور)

۲. ابوالفضل ولی‌خانی (مربی و داور)

۳. عطیه عتیقه‌چی (مربی درجه ۳ و ناظر)

۴. زری ولی‌خانی (مربی درجه ۳ و ناظر)

۵. حسین اسفندیاری (مربی درجه ۳ و ناظر)

کمیته مربیان و داوران انجمن کروکت ایران

اطلاعیه کمیته آموزش انجمن کروکت در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی : با توجه به شرایط پیش آمده و سودجویی برخی افراد و سازمان‌ها ، کمیته آموزش انجمن کروکت در این خصوص توضیحاتی ارائه مینماید: مدرس و مربی رسمی ورزش کروکت ( تئوری و عملی) در ایران جناب آقای مهندس ولی‌خانی می‌باشند ، که تمامی دوره‌های آموزشی اعم از توجیهی ، مقدماتی، پیشرفته ، درجه‌های مختلف مربیگری و داوری در رشته‌های زیرمجموعه انجمن، با مدرسی ایشان برگزار می‌گردد. درحال حاضر انجمن کروکت دوره‌‌های آموزشی توجیهی و مقدماتی را به صورت آنلاین برگزار مینماید که با بهبود شرایط، این دوره‌ها به صورت حضوری برگزار خواهد گردید. اطلاع‌رسانی در خصوص برگزاری دوره‌ها ، از طریق سایت و فضای مجازی انجمن کروکت انجام خواهد شد.

کمیته آموزش ، مربیان و داوران انجمن کروکت جمهوری اسلامی ایران

مرجع برگزارکننده دوره‌های آموزشی و مسابقات ورزش کروکت، انجمن کروکت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. ابوالفضل ولی‌خانی دبیر انجمن کروکت در این خصوص گفت : به اطلاع ورزشکاران گرامی میرساند همانطور که در اطلاعیه های قبلی اعلام گردید، تنها مرجع قانونی برگزار کننده دوره‌های آموزشی و مسابقات ورزش کروکت، انجمن کروکت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. از ابتدای شروع فعالیت انجمن کروکت، مسابقات و دوره‌های آموزشی مختلفی به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردیده است که به افراد شرکت‌کننده گواهینامه مورد تایید انجمن نیز تحویل داده‌ شده است. با توجه به فعالیت غیرقانونی افرادی سودجو که اقدام به برگزاری کارگاه آمورزشی و دوره‌های مربیگری و داوری کرده‌اند، این انجمن بر خود لازم میداند اعلام نماید ورزشکاران گرامی مراقب سودجویی این افراد باشند تا از نظر مالی و زمانی متضرر نگردند. لازم بذکر است مدارک صادر شده از سوی این افراد فاقد اعتبار قانونی میباشد.

دوره آموزشی توجیهی ورزش کروکت با حضور شرکت‌کنندگان از استان خراسان رضوی به صورت آنلاین در مهرماه ۱۴۰۰ توسط آکادمی کروکت ایران برگزار گردید. در سال جاری دوره‌های توجیهی کروکت ، مقدماتی GC و مربیگری GC برگزار میگردد.

رای‌اعتماد نمایندگان ملت به دکتر سجادی، آغاز تحول و پیشرفت ورزش کشور در ابعاد داخلی و بین‌المللی است . ولی‌خانی رئیس انجمن کروکت گفت: رای اعتماد نماینگان ملت به دکتر سجادی و انتخاب شایسته ایشان بعنوان چهارمین وزیر ورزش و جوانان را به خانواده بزرگ ورزش کشور تبریک عرض میکنم. به امید روزهای روشن در کسب موفقیت‌های داخلی و بین‌المللی برای ورزشکاران میهن عزیزمان و بخصوص خانواده کروکت ایران.

عباس ولی‌خانی

رئیس انجمن کروکت ایران, عضو فدراسیون جهانی کروکت

ولی‌خانی: دکتر سجادی با جان و دل، از شرایط ورزش کشور آگاه است و میتواند با جریان فساد در ورزش مقابله کند. رییس انجمن کروکت و عضو فدراسیون جهانی کروکت گفت: دکتر سجادی بهترین گزینه برای وزارت ورزش و جوانان است. ایشان از خانواده قهرمانان ورزش کشور هستند . امیدواریم در روزهای آینده با رای اعتماد نمایندگان مجلس، دکتر سجادی سکان کشتی وزارت ورزش و جوانان را در دست بگیرد و ورزش کشور دوباره در مسیر پیشرفت و ترقی قرار گیرد.

باتوجه به اقدام غیرقانونی افراد سودجو و متخلف در روز‌های اخیر و ارسال نامه‌های جعلی به سازمان‌ها و نهاد‌های مختلف به جهت عقد قرارداد، سندسازی ،فاکتورسازی و اقدام به سودجویی مالی و غیرمالی بنام ((انجمن کروکت)) ، بدینوسیله اعلام می‌گردد از تاریخ ۱۴۰۰/۴/۱ هرگونه قرارداد و تعهد مالی و غیرمالی مورد تایید انجمن کروکت نمی‌باشد و این انجمن تعهدی در مقابل این قرارداد‌ها ندارد. شایان ذکر است مطابق با اساسنامه انجمن کروکت ، تمامی قراردادها، اوراق و اسناد تعهدآور با تصویب انجمن کروکت ایران و امضای رئیس انجمن کروکت جناب آقای عباس ولی‌خانی معتبر می‌باشد.

درخواست میزبانی کمیته کروکت جزیره کیش برای برگزاری مسابقات کشوری ۱۴۰۰

جمالی رئیس کمیته کروکت جزیره کیش طی نامه‌ایی با برشمردن پتانسیل‌های موجود در جزیره کیش، خواستار میزبانی مسابقات کشوری کروکت ۱۴۰۰ شد.
این درخواست در جلسه هیئت اجرایی انجمن مطرح و پس از تایید، در دستور کار قرار خواهد گرفت.
شایان ذکر است طبق تقویم انجمن، در صورت تایید ستاد مقابله با کرونا در ورزش، مسابقات کشوری بانوان و آقایان در دی‌ماه برگزار میگردد.

برگزاری دوره‌های آموزشی در تابستان ۱۴۰۰
دژداریان رئیس کمیته کروکت استان خراسان رضوی در این خصوص گفت:
با هماهنگی انجمن کروکت و همکاری آکادمی کروکت در تابستان امسال ۴ دوره آموزش آنلاین برای علاقه‌مندان به رشته ورزشی کروکت در استان برگزار می‌گردد. انشالله با بهتر شدن شرایط شیوع کرونا، دوره‌های آموزش مقدماتی و پیشرفته و مربیگری درجه ۳ به صورت حضوری برگزار میگردد.
وی افزود: بدنبال برنامه‌ریزی برای تاسیس باشگاه کروکت در استان هستیم و امیدواریم با مذاکرات صورت ‌گرفته ، زمین مناسب در اختیار کمیته کروکت قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن کروکت،خانم عتیقه‌چی رئیس کمیته روابط‌عمومی انجمن کروکت ، در خصوص انتشار برخی خبر‌های کذب از سوی افراد سودجو و متقلب در فضای مجازی، گفت:
تنها مرجع قانونی ورزش کروکت در ایران، انجمن کروکت ایران می‌باشد ،که اخبار فعالیت‌های حوزه ورزش کروکت از صفحات و کانال‌های رسمی انجمن پخش می‌گردد و مورد تایید انجمن جهانی کروکت و انجمن کروکت ایران می‌باشد.
لذا انجمن کروکت بر خود لازم میداند پیرامون این موضوع چند نکته اعلام نماید:

۱. تنها مرجع قانونی اخبار کروکت ، سایت www.irancroqurt.ir   و www.irancroquet.com  می‌باشد و آی دی فضای مجازی انجمن در (تلگرام و اینستاگرام و فیسبوک) نام ایران کروکت irancroquet می‌باشد.
۲. تمامی دوره‌های آموزشی (توجیهی،مقدماتی،پیشرفته و مربیگری و داوری و…) و مسابقات آزاد٫ استانی و کشوری توسط کمیته آموزش و کمیته مسابقات انجمن برگزار میگردد.
۳. تمامی احکام و گواهینامه‌های مرتبط با دوره‌های آموزشی و مسابقات کروکت با امضا ریاست محترم انجمن آقای مهندس عباس ولی‌خانی وممهور به مهر اداری ومهربرجسته انجمن، معتبر می‌باشد.
۴. در هر استان، فقط *کمیته کروکت استان* نماینده انجمن می‌باشد و فعالیت‌های افراد دیگر وجه قانونی ندارد.
۵. نام باشگاه‌های مورد تایید وزارت ورزش و جوانان و انجمن کروکت در سایت انجمن قید شده است.
۶. لیست مربیان رسمی و داوران رسمی رشته ورزشی کروکت در سایت انجمن قید شده است.
ضمنا فعالیت های خصوصی و غیر مجاز ، مورد تایید انجمن نمیباشد.

از ورزشکاران و علاقه‌مندان به ورزش کروکت خواهشمندیم با هوشیاری خود مانع از کلاهبردای شوید و وقت و هزینه خود را در مسیر درست ورزش کروکت انجام دهید.

تقویم اجرایی سال ۱۴۰۰ انجمن کروکت منتشر شد.
 به گزارش روابط عمومی، ابوالفضل ولیخانی دبیر انجمن کروکت در این خصوص گفت: با بررسی‌های به عمل آمده و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تقویم اجرایی سال ۱۴۰۰ با در نظر گرفتن شرایط شیوع ویروس کرونا آماده و تصویب گردید.
باتوجه به پروتکل‌های اعلامی از سوی مراجع ذیربط، اجرای قطعی برنامه‌ها پیش از زمان تعیین‌شده اعلام میگردد.

ز کوی یار میآید نسیم باد نوروزی
از این باداَر مدد خواهی چراغ دل برافروزی
به صحرا رو که از دامن غبار غم بیفشانی
به گلزار آی کز بلبل غزل گفتن بیاموزی
 

اکنون با شروع شکوهمند قرن نو و سال نو و با توجه به نامگذاری شایسته سال ۱۴۰۰ «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» ، خانواده انجمن کروکت، با استعانت از خدای متعال، عهد تازه می‌کنند تا با همتی والا و عزمی راسخ در مسیر رشد و توسعه ورزش کروکت، در کشور گام بردارند.
 
درسالی که گذشت، مشکلات فراوان ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا، خلل بسیاری در اجرای برنامه‌های تقویم انجمن ایجاد نمود ، امیدواریم با همت و تلاش همکاران ما در انجمن و کمیته‌های استانی، در اجرای تمامی برنامه‌های تدوین‌شده برای سال پیش رو موفق شویم . حضور تیم ملی بزرگسال کروکت ایران در مسابقات جهانی و کسب افتخار برای میهن عزیزمان از مهم‌ترین برنامه‌های سال جدید می‌باشد.
 از خدای بزرگ می خواهیم در سال جدید شاهد سلامتی، پیروزی و موفقیت روزافزون،برای همه ایرانیان و خانواده کروکت باشیم.
عباس ولی خانی
رئیس انجمن کروکت جمهوری اسلامی ایران
عضو فدراسیون جهانی کروکت

دیدار مهندس ولی‌خانی با جناب آقای دکتر احمدی مدیرکل روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ورزش و جوانان.

در این دیدار درخصوص شروع فعالیت نشریه کروکت‌پرس، عملکرد انجمن کروکت در داخل کشور و بین‌الملل ، فعالیت‌های انجام شده در دوران کرونا گفتگو شد.

جلسه اعضا کمیته امور‌بین‌الملل با رییس و دبیر انجمن کروکت.
در این جلسه گزارش فعالیت‌های صورت گرفته این کمیته در سال ۲۰۲۰ و برنامه‌ریزی امور مربوط به سال ۲۰۲۱ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 مهندس ابوالفضل ولی‌خانی دبیر انجمن در خصوص بررسی شرایط شرکت تیم ملی کروکت در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ توضیحاتی ارایٔه نمودند و مقرر گردید با توجه به شیوع ویروس کرونا در صورتی که مسابقات جهانی کروکت برگزار گردد، تیم ملی کروکت ایران در این مسابقات حضور یابد.

دبیر کمیته امور ‌بین‌الملل انجمن کروکت منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی : طی حکمی از سوی مهندس ولی‌خانی رییس انجمن کروکت و با پیشنهاد رییس کمیته بین‌الملل، خانم شیما زندی به سمت «دبیر کمیته امور بین‌الملل » منصوب گردید.

رییس کمیته امور‌بین‌الملل انجمن کروکت منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی : طی حکمی از سوی مهندس ولی‌خانی رییس انجمن کروکت، آقای عباس کریمی به سمت «رییس کمیته امور بین‌الملل » منصوب گردید.
کریمی پیش از این با سمت سرپرست این کمیته مشغول به فعالیت بوده است.
شایان ذکر است در این حکم به ارتباط موثر با کشور‌های عضو فدراسیون جهانی و کسب کرسی بین‌المللی ، هماهنگی جهت میزبانی برگزاری رویداد‌های بین‌المللی و شرکت در مسابقات جهانی تاکید شده است. 

چو عضوی بدرد آورد روزگار
دگر عضو‌ها را نماند قرار
💙❤️🖤💛
سرکار خانم عتیقه‌چی ریٔیس کمیته روابط‌عمومی انجمن در این خصوص گفت:

انجمن کروکت ج.ا.ایران در راستای رسالت اجتماعی خود با کمک خیرین گرامی، در نظر دارد از خانواده‌های نیازمندی که با وجود بحران کرونا، در تامین اقلام اساسی خود دچار مشکل شده‌اند، به سهم خود حمایت نماید.
وی افزود: در مرحله نخست از این حرکت خیرخواهانه درنظر داریم بمناسبت فرارسیدن اربعین حسینی، تعدادی بسته مواد غذایی ضرروی را تهیه و در بین هموطنان عزیزمان توزیع نماییم.
 خیرانی که تمایل دارند مارا در این مسیر نیک همراهی کنند، میتوانند در قالب کمک‌های نقدی، سهمی از این حرکت پر از خیر و برکت داشته‌ باشند..
امیدواریم با لطف خدا و یاری شما خیرین گرامی بتوانیم گره‌ایی از مشکلات هموطنان عزیزمان را باز نماییم.

سومین دوره آنلاین توجیهی ورزش کروکت در تاریخ ۱۵ مهر ماه برگزار میگردد. مهلت ثبت‌نام ۱۲ مهر ماه

کمیته کروکت استان تهران

مسابقات قهرمانی استان تهران (بانوان و آقایان) در رشته GC برگزار میشود.

مسابقات قهرمانی استان تهران در رشته GC برگزار میشود.
به گزارش روابط عمومی انجمن: کمیته کروکت استان تهران بزودی مسابقه قهرمانی استان (آقایان و بانوان) را در دو بخش انفرادی و تیمی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد کرد.
این مسابقات در رشته GC و در رده سنی بزرگسالان انجام میشود.
با هماهنگی‌های بعمل آمده میزبان این دوره از مسابقات، باشگاه وی‌رویال (شعبه غرب تهران) می‌باشد.
محدوده زمانی برگزاری این مسابقات، نیمه دوم شهریور ماه اعلام شده است.

برگزاری موفق دومین دوره توجیهی آنلاین ورزش کروکت

این دوره در تاریخ ۱۵ مرداد ماه با حضور شرکت‌کنندگانی از استان خراسان رضوی برگزار گردید. 

با تلاش مجموعه آکادمی کروکت ایران و باشگاه وی‌رویال بزودی دوره‌های جدید آنلاین برای استان‌های دیگر برگزار خواهد شد.

 

دومین دوره توجیحی ورزش کروکت به صورت آنلاین برگزار میگردد.
لازم بذکر است گواهینامه‌های دوره‌های آنلاین به صورت چاپی توسط پست برای شرکت‌کنندگان ارسال خواهد شد.

انجمن کروکت ، گزارش عملکرد سال ۱۳۹۸ را منتشر کرد.
به گزارش روابط عمومی انجمن : عباس ولی‌خانی رییس انجمن کروکت در این خصوص گفت: همکاران بنده در مجموعه انجمن با عملکرد خود، سال ۹۸ را سالی درخشان و پرافتخار در کارنامه انجمن و ورزش کشور ثبت نمودند.
  عضویت رسمی انجمن کروکت ایران در فدراسیون جهانی کروکت، تشکیل و دعوت رسمی از تیم ملی کروکت ایران جهت شرکت در مسابقات جهانی ۲۰۲۰.. از مهمترین اقدامات سال ۱۳۹۸ می‌باشد.
وی افزود: از فرصت پیش آمده در مدت زمان شیوع ویروس کرونا، در جهت قوی‌تر نمودن زیرساخت‌های سازمانی بهره میگیریم. در حال حاضر فعالیت‌های ورزشی و تمرینی بخاطر موضوع شیوع ویروس کرونا تعطیل می‌باشد ولی برنامه‌های آموزشی با همکاری آکادمی کروکت ایران و باشگاه وی‌رویال بصورت آنلاین در حال برگزاری می‌باشد.
امیدواریم با تلاش شبانه روزی مدافعان سلامت، هرچه زودتر خطر ویروس کرونا از میهن و هموطنان عزیزمان برطرف گردد تا ما بتوانیم مطابق با تقویم اجرایی سال ۱۳۹۹ حرکت نماییم و عملکرد خوبی را در امسال به ثبت برسانیم.

لغو مسابقات قهرمانی کشور کروکت رشته GC
 در سال ۹۹
به گزارش روابط عمومی انجمن: مهندس ابوالفضل ولی‌خانی دبیر انجمن در این خصوص گفت: مطابق تقویم انجمن، قرار بود مسابقات قهرمانی کشور در پایان خرداد ماه برگزار گردد، ولی با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور این مسابقات لغو گردید.
وی افزود: قرار است در اسفند ماه سال جاری اردوی تیم ملی کروکت برگزار شود، که امیدواریم تا آن زمان شیوع ویروس کرونا برطرف شده باشد و خطری بازیکنان و مربیان را تهدید نکند.

(کمیته حمایت از محیطبانان و محیط‌زیست انجمن کروکت) شروع بکار کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن:
روز گذشته تاریخ ۲۳ خرداد ماه که از سوی سازمان حفاظت محیط زیست ، تحت عنوان «روز مسئولیت اجتماعی و حفظ محیط‌زیست» نام‌گذاری شده بود، با موافقت مهندس عباس ولی‌خانی ریاست انجمن، در راستای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی انجمن کروکت ایران، (کمیته‌حمایت از محیطبانان و محیط‌زیست انجمن کروکت ) تشکیل شد و فعالیت خود را آغاز نمود.
حمایت و تلاش برای پاسداشت تلاش‌های محیطبانان، راه‌اندازی و مشارکت در طرح‌های زیست‌محیطی با هماهنگی سازمان حفاظت محیط‌زیست، از جمله اهداف این کمیته می‌باشد که در حکم ریاست کمیته آمده است.
خانواده کروکت در کنار محیطبانان عزیز و سختکوش، برای توسعه پایدار میهن عزیزمان ایران می‌کوشند.

دوره‌های آموزشی آنلاین در آکادمی کروکت، بصورت کشوری برگزار میگردد.

برگزاری دوره های رسمی توجیهی و مقدماتی رشته GC در مرکز آکادمی کروکت ایران آغاز شد.
این دوره‌ها از ابتدای تیرماه با مشارکت مرکز آکادمی کروکت ایران و باشگاه ورزشی وی-رویال برگزار می‌گردد، به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور دوره‌های تئوری به صورت آنلاین و دوره‌های عملی بعد از رفع شیوع ویروس کرونا به صورت حضوری برگزار می‌گردد.
لازم به ذکر است به شرکت کنندگان ،گواهینامه مربوطه از طرف انجمن کروکت ایران تقدیم می گردد. ضمناً در خصوص برگزاری دوره‌های داوری و مربیگری متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.
علاقه‌مندان به شرکت در این دوره‌ها می‌توانند از تاریخ ۲۵ خرداد ماه از طریق نرم افزار تلگرام به شماره ۰۹۲۱۲۰۴۲۸۵۳ و یا با ایمیل info@irancroquet.com اقدام به ثبت نام نمایند.

معرفی آکادمی کروکت ایران :

به منظور تحقق بخش اصلی ماموریت انجمن کروکت ایران در راستای توسعه و تقویت این ورزش در کشور، «آکادمی کروکت ایران»، کلیه برنامه های آموزشی و تحقیقاتی مربوط به این انجمن را بعهده دارد.
اهداف و وظایف:
– برنامه ریزی، سازماندهی، اجرا، کنترل و ارزیابی کلیه برنامه‌های آموزشی مربوط به انجمن کروکت -اجرای برنامه‌ها و آموزش‌های مختلف در سطح جامعه با هدف معرفی، ترویج و توسعه اهداف انجمن کروکت . -به کارگیری و دعوت از بهترین مربیان داخلی و خارجی ، کارشناسان و متخصصان علوم ورزشی کشور به منظور تدریس و هدایت برنامه‌های آموزشی انجمن. -مشارکت با مراکز علمی و دانشگاه‌های معتبر علوم ورزشی کشور در برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی. -برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت و بلند‌مدت، سمینارها، کنگره‌ها و کارگاه‌های آموزشی مرتبط با اهداف انجمن در سطح داخلی و خارجی .- مشارکت و همکاری با فدراسیون جهانی کروکت و انتقال دستاوردهای حضور در نشست‌های بین‌المللی این سازمان در سطح انجمن و کشور.- انتشار کتب و نشریات، علمی، فنی، آموزشی، مرتبط با ورزش کروکت، قهرمانان ملی، مربیان ورزشی
و افراد اثرگذار در ورزش کروکت

«افتتاح آکادمی کروکت ایران»

‌‎به گزارش روابط عمومی انجمن کروکت ، مهندس ابوالفضل ولی‌خانی دبیر انجمن گفت:

‌‎اندیشه و طرح ایجاد آکادمی کروکت ایران در سال ۱۳۹۸ پی‌ریزی شد و با توجه به شرایط فعلی کشور ، در اسفند‌ماه سال گذشته با دستور ریاست انجمن تصویب‌ و آکادمی کروکت ایران در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ با حضور اعضا هیات رییسه انجمن کروکت ایران به طور رسمی افتتاح شد.
‌‎ برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی کوتاه‌مدت و بلند‌مدت، بکارگیری و دعوت از مربیان داخلی و خارجی، ارتقا سطح دانش فنی و عملی مربیان، داوران و تیم‌های ملی کروکت ایران و انتشار کتب و نشریات مرتبط با ورزش کروکت ، بخشی از وظایف این آکادمی بشمار می‌آید.
‌‎وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و دستورات وزارت ورزش و جوانان مبنی بر عدم برگزاری دوره‌های حضوری، مقرر گردید که تمامی دوره‌های آموزشی طبق زمانبندی تقویم ۱۳۹۹ به صورت آنلاین برگزار شود و گواهینامه‌های مربوطه برای شرکت‌کنندگان صادر و ارسال گردد.

‌‎ضمن آرزوی موفقیت برای همکارانم در خانواده بزرگ کروکت، امیدوارم هموطنان عزیز کشورمان همواره سلامت و پیروز باشند .

«روز جهانی کروکت» را به خانواده بزرگ کروکت و دوستداران این ورزش تبریک عرض می‌نماییم.
امیدواریم اعضای تیم ملی کروکت، پرچم کشور عزیزمان را با کسب افتخارات در مسابقات جهانی ، با غرور به اهتزاز دربیاورند.
کمیته روابط عمومی انجمن کروکت

سومین سالگرد
تاسیس انجمن کروکت جمهوری اسلامی ایران
۳rd Anniversary
 Opening of Iran Croquet Association

کروکت ورزش تفکر و استراتژی
Croquet is a Strategy & Thinking Sport

 فروردین ۱۳۹۹
April 2020

به گزارش روابط عمومی انجمن کروکت ایران،آقاى مهندس عباس ولی‌خانی ریاست انجمن به مناسبت سومین سالگرد افتتاح این انجمن گفت: اکنون سه سال از فعالیت درخشان انجمن کروکت جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد و بنده به عنوان عضوی از خانواده کروکت، سومین سالگرد افتتاح انجمن کروکت را به همکاران خود و دوستداران این رشته ورزشی تبریک عرض می‌نمایم. همه به خوبی می‌دانیم بزرگترین دستاورد در یک رشته ورزشی نوپا عضویت رسمی بین‌المللی در فدراسیون جهانی آن رشته می‌باشد که این اتفاق مهم به لطف خدای متعال و با تلاش‌های بی‌وقفه همکاران بنده در آبان‌ماه سال ۱۳۹۸ به ثمر نشست و نام میهن عزیزمان به عنوان سی‌ویکمین عضو فدراسیون جهانی به ثبت رسید. اکنون با کسب این دستاورد مهم، تیم ملی ایران به صورت رسمی می‌تواند در مسابقات بین المللی شرکت نماید.
 وی افزود: تشکیل تیم ملی کروکت در دو بخش آقایان و بانوان به عنوان نماینده کشورمان در میدان‌های بین‌المللی از دیگر دستاوردهای انجمن می‌باشد.
ایشان در پایان گفت: با توجه به عدم اختصاص بودجه به انجمن در سالهای گذشته و کسب نتایج قابل قبول در حوزه‌های داخلی و بین المللی در طول سال‌های گذشته، این انجمن کارنامه درخشانی را از خود به جا گذاشته است.
امیدوارم با لطف خدای متعال و همت، تلاش و پشتکار اعضای خانواده کروکت، شاهد پیشرفت و موفقیت‌های روز افزون و کسب افتخارات مهم برای میهن عزیزمان باشیم.

🔵«کروکت در ویژه برنامه مجله‌ورزشی»
🔴شبکه سحر
⚫️ساعت ۱۹:۳۰
🟡روزهای پخش: هفتم و یازدهم فروردین ماه ۱۳۹۹
انجمن کروکت شما را به دیدن این ویژه برنامه دعوت میکند.
لینک برنامه:
http://azeri.sahartv.ir/live

منتظران بهار،بوی شکفتن رسید
             مژده به گل‌ها برید،یاربه گلشن رسید لمعه مهر ازل،بردر و دیوار تافت
              جام تجلی به دست،نور ز ایمن رسید مطلع همت بلند،مزرع اقبال سبز
       ریشه به نخل آب داد،دانه به خرمن رسید

اینک در رستاخیز با شکوه طبیعت، اعضاء خانواده انجمن کروکت،با تکیه بر عنایت حضرت سبحان، عهد تازه می‌کنند تا با همتی تمام و عزمی راسخ بنیان‌های رشد و توسعه ورزش کروکت را در کشور استوارتر سازند و در راستای فرهنگ، ورزش و اندیشه ایران اسلامی گام بردارند.
 درسالی که گذشت با همت و تلاش همکاران ما، انجمن کروکت ایران به عضویت رسمی فدراسیون جهانی درآمد و نام و پرچم کشور عزیزمان بعنوان سی‌ویکمین عضو رسمی در فدراسیون جهانی کروکت به ثبت رسید و این افتخار، دستاورد بزرگی برای میهن عزیزمان شد. امید است در سال پیش‌رو شاهد سلامتی، پیروزی و موفقیت روزافزون،برای همه ایرانیان و خانواده کروکت باشیم.
عباس ولی خانی
رئیس انجمن کروکت جمهوری اسلامی ایران

عضو فدراسیون جهانی کروکت

به گزارش روابط عمومی انجمن کروکت: مهندس عباس ولی‌خانی ریاست انجمن کروکت ایران با آرزوی سلامتی و بهبودی برای هموطنان گرامی، در خصوص مسابقات جهانی ۲۰۲۰ گفت: امیدواریم مسئله ویروس کرونا به زودی در تمامی کشورها برطرف شود و بتوانیم در مسابقات جهانی کروکت حضور داشته باشیم.
 در حال حاضر تیم ملی کروکت ایران در حال آماده سازی جهت شرکت در این مسابقات می باشد.
وی در خصوص هزینه‌های این اعزام افزود: اعزام تیم ملی کشورمان به مسابقات جهانی با حمایت بخش خصوصی و در قالب اسپانسری صورت می گیرد، تا امروز با اسپانسرهای متعدد مذاکره کردیم که در حال بررسی این موضوع هستیم.
امیدوارم اولین حضور بین‌المللی تیم ملی کروکت ایران در این مسابقات ، شروعی برای کسب افتخارات جهانی برای میهن عزیزمان باشد.

به گزارش روابط عمومی انجمن کروکت: مطابق ابلاغیه وزارت ورزش و جوانان به اطلاع می‌رساند تمامی کلاس‌های آموزشی، رویدادها و مسابقاتی که مقرر بود در اسفندماه برگزار گردد تا اطلاع ثانوی لغو می‌گردد .
خانواده کروکت برای هموطنان عزیز و مخصوصاً کادر پزشکی و پرستاران گرامی آرزوی سلامتی و تندرستی دارد.

به گزارش روابط‌عمومی انجمن کروکت ایران، سرکار خانم عتیقه‌چی رئیس کمیته تبلیغات و روابط‌عمومی گفت:
 انجمن کروکت درحال برنامه‌ریزی جهت اعزام تیم ملی ایران به مسابقات جهانی ۲۰۲۰ می‌باشد.
بعد از عضویت رسمی انجمن کروکت ایران در فدراسیون جهانی و با دعوت رسمی این فدراسیون، در جلسه روز گذشته با حضور ریاست واعضای هئیت رئیسه انجمن، شرکت تیم ملی کروکت ایران در مسابقات جهانی ۲۰۲۰ تایید شد.
این خبر خوبی برای دوستداران ورزش کروکت است که بعد از چهار سال تلاش بی‌وقفه، افتخار بزرگی برای خانواده کروکت می‌باشد تا خود را برای اولین حضوردر مسابقات جهانی آماده کند.

به گزارش روابط عمومی انجمن کروکت: برگزاری جلسه کمیته کروکت استان خراسان رضوی در خصوص جذب حامیان و برگزاری دوره‌های آموزشی در استان.
این جلسه با حضور آقای سعید مقدم متقی مدیر گروه سمن و سرکار خانم دژداریان سرپرست کمیته کروکت استان و اعضاء محترم کمیته به منظور بررسی راهکارهای مختلف در جهت جذب حامی و برنامه ریزی برای برگزاری دوره های آموزشی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن کروکت : رئیس و دبیر انجمن کروکت جمهوری اسلامی ایران با آقای دان اوکلی رئیس و مالک کارخانه تولید لوازم ورزشی کروکت در کانادا دیدار کردند .
ایشان در این دیدار از محل و نحوه تولید لوازم کروکت بازدید و درخصوص انتقال تجربیات طرفین در زمینه تولید لوازم تخصصی کروکت مذاکره کردند.
در این دیدار دو نمونه از مالت‌های تولید شرکت V-Croquet Iran از سوی شرکت Oakleywoods بررسی و مورد تایید قرار گرفت و انجمن کروکت ایران افتخار دریافت دو عدد مالت از تولیدات حرفه‌ایی کارخانه اوکلی‌وودز را با لوگوی شرکت V-Croquet و درج نام مهندس عباس ولی‌خانی و مهندس ابوالفضل ولی‌خانی داشت.
شرکت Oakleywoods یکی از بزرگترین و معتبرین برندها در زمینه تولید تجهیزات تخصصی ورزش کروکت می‌باشد.

ملاقات مهندس عباس ولی‌خانی رییس انجمن کروکت ایران با آقای George Dej ریاست انجمن کروکت کانادا و اعضا هیئت ریسه این انجمن .
به گزارش روابط عمومی انجمن کروکت: این ملاقات با حضور مهندس عباس ولی‌خانی ریاست انجمن و مهندس ابوالفضل ولی‌خانی دبیر انجمن با آقای George Dej ریاست و اعضا هیئت رییسه انجمن کروکت کانادا در شهر تورنتو صورت گرفت.
در این نشست طرفین در خصوص تعاملات و ارتباطات در حوزه انتقال تجربیات ورزشی و دوره‌های آموزشی و برگزاری مسابقات مشترک مذاکراتی داشتند.
لازم به ذکر است انجمن کروکت ایران (ICA) در تاریخ ۲۲ نوامبر به عضویت رسمی فدراسیون جهانی کروکت (WCF) درآمد.
این نشست اولین جلسه رسمی ریاست ICA با ریاست یکی از کشورهای عضو فدراسیون جهانی کروکت است. 

💙❤️🖤💛ثبت رسمی نام ICA به ریاست مهندس عباس ولی‌خانی در فدراسیون جهانی کروکت WCF

انجمن کروکت ایران عضو رسمی فدراسیون جهانی کروکت شد.
به گزارش روابط عمومی انجمن کروکت:
مهندس ابوالفضل ولی‌خانی دبیر انجمن گفت: پس از تلاش‌های شبانه‌روزی و مستمر خانواده کروکت در راستای توسعه این ورزش در ایران و ارائه گزارش‌های رسمی به فدراسیون جهانی، در تاریخ ۲۹ آبان ماه انجمن کروکت ایران(ICA) عضو رسمی فدراسیون جهانی کروکت (WCF) شد ، بر این اساس ICA بیست و نهمین عضو WCF است که ورزش کروکت را در کشور ایران توسعه می‌دهد.
وی افزود: ICA فعالیت خود را طی مراسمی از تاریخ ۲۸ فروردین ماه سال ۱۳۹۶در برج میلاد تهران شروع کرد ، و برگزاری چندین دوره کلاس‌های آموزشی و مربیگری در رشته GC و یک دوره در رشته AC و مسابقات قهرمانی استانی و کشوری در رشته GC بخشی از فعالیت‌های مهم انجمن کروکت ایران می‌باشد ، در حال حاضر تیم ملی کروکت ایران آمادگی کامل جهت شرکت در مسابقات بین‌المللی را دارد.
وی گفت: اعضا این انجمن برای اعتلای نام ایران و کسب افتخار برای کشور عزیزمان از هیچ تلاشی دریغ نکرده و با تمام قدرت در این مسیر حرکت میکنند. بنده این موفقیت بزرگ را به مهندس عباس ولی‌خانی ریاست محترم ICA و همکاران خود در انجمن و تمامی ورزشکاران عزیز تبریک عرض می‌نمایم.
ثبت رسمی نام ایران در سایت فدراسیون جهانی کروکت:
https://www.worldcroquet.org.uk/index.php/about-the-wcf/wcf-members

برپایی غرفه کروکت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب 

به گزارش روابط عمومی انجمن کروکت:
آقای صدقی رییس کمیته همگانی کروکت استان تهران در این خصوص گفت: با همکاری مسولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب در راستای توسعه ورزش‌های نوین، غرفه کروکت به جهت معرفی و آشنایی دانشجویان و مسولین، به مدت یک هفته در فضای محوطه دانشگاه برپا شد.

وی افزود: یکی از اهداف مهم کمیته استان تهران ترویج ورزش کروکت در بین دانش‌آموزان و دانشجویان استان است.
این جشنواره با استقبال خوب مسولین و دانشجویان این دانشگاه به کار خود پایان داد.

حضور مهندس عباس‌ ولی‌خانی ریاست انجمن کروکت در نشست ((بررسی تخصصی چالش‌های اقتصادی ورزش)) در مرکز مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری و اقتصاد ورزش ، وزارت ورزش و جوانان.
این نشست حول محور‌های ذیل برگزار شد:
۱.برگزاری رویداد‌های گردشگری داخلی و میزبانی از گردشگران خارجی
۲. بررسی توانمندی جهت میزبانی رویدادهای بین‌المللی ( جهانی، آسیایی، منطقه‌ایی)
۳. بررسی زمینه‌های ایجاد اشتغال پایدار و کسب درآمد
۴. سرمایه‌گذاری و جذب مشارکت بخش خصوصی و حامیان مالی
۵. بخش تجهیزات فنی و تخصصی و محل تولید این تجهیزات
۶. ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌ آپ‌ها

کسب دو مقام قهرمانی توسط ابوالفضل ولی‌خانی عضو تیم ملی کروکت ایران.

به گزارش روابط عمومی انجمن کروکت : مهندس ابوالفضل ولی‌خانی عضو تیم ملی کروکت و دبیر انجمن کروکت با شرکت در مسابقات اوپن مونترال کانادا و اوپن کبک سیتی توانست در هر دو رویداد مقام قهرمانی و مدال طلا را کسب نماید.

اعضا انجمن کروکت، این قهرمانی و افتخار بزرگ را به ایشان و خانواده کروکت ایران تبریک عرض مینمایند.
به امید درخشش تیم ملی کروکت ایران در مسابقات جهانی.

حضور مهندس ولی‌خانی در دومین نشست تخصصی مدیران IT فدراسیون‌های ورزشی .
این نشست به همت کمیسیون فناوری اطلاعات و فضای مجازی کمیته ملی المپیک با حضور مدیران فناوری اطلاعات فدراسیون‌های ورزشی برگزار گردید.
در این نشست پیرامون مباحث تخصصی فناوری اطلاعات در حوزه ورزش بحث و تبادل نظر گردید.

با حضور اعضای انجمن کروکت ایران در محل برگزارى (مسابقات قهرمانی کشور بازی‌های رایانه‌ای) از ٢ الی ٨ شهریور ماه از ساعت ٩ صبح الی ٢٢ واقع در سالن کانون پرورش فکری در خیابان حجاب این امکان را فراهم شده تا از نزدیک با ورزش ما آشنا شوید، منتظر دیدارتان هستیم.

حضور مهندس عباس ولی‌خانی رییس انجمن کروکت در مجمع عمومی فدراسیون گلف ، این مجمع با حضور دکتر احمدی معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان و اعضا مجمع برگزار گردید.
در پایان این مراسم، اعضا مجمع به عضویت سازمان جمعیت هلال‌احمر درآمدند.

بن راسمن قهرمان مسابقات جهانی کروکت رشته ی AC در سال ۲۰۱۹

این مسابقات که هر دو سال یک بار برگزار میشود بین ۸۰بازیکن از ۱۹ کشور مختلف برگزار شد.
روز یکشنبه ۴ آگوست ۲۰۱۹ بن راسمن قهرمانی مسابقات جهانی کروکت را بدست آورد.

برگزاری مسابقات کروکت GC
قهرمانی استان تهران (بانوان)

به‌گزارش روابط عمومی انجمن کروکت:
مهندس ابوالفضل ولیخانی دبیر انجمن کروکت از برگزاری مسابقات قهرمانی بانوان استان تهران خبر داد.
 کمیته کروکت استان تهران اقدام به برگزاری اولین دوره مسابقات تیمی و انفرادی کروکت در رشته GC بانوان نموده است .
شرایط حضور:
۱. داشتن بیمه ورزشی کروکت معتبر
۲.داشتن کارت عضویت باشگاه وی-رویال
۳.ارایه فیش واریزی
۴. لباس ورزشی (سفید یا طوسی) و کفش ورزشی

زمان : ۲۲ تیرماه مصادف با دهه کرامت
مکان: باشگاه ورزشی وی-رویال(شعبه غرب تهران)

 

جمعه ۳۱ خرداد پایان اولین دوره مسابقات تیمی و انفرادی GC در باشگاه ورزشی وی-رویال

به گزارش روابط عمومی انجمن کروکت ایران: روز گذشته اولین دوره مسابقات تیمی و انفرادی GC در باشگاه ورزشی وی-رویال در شعبه سعادت آباد به پایان رسید.
احکام قهرمانی برندگان این مسابقات در روزهای آینده به ایشان تقدیم خواهد شد.
همچنین مدیریت باشگاه اظهار داشتند که تیم‌های تشکیل شده در این مسابقات به صورت رسمی در مسابقات استان تهران و مسابقات کشوری شرکت خواهند کرد.

رئیس انجمن کروکت: هدف اصلی انجمن، درخشش نام پرافتخار ایران اسلامی در میادین بین المللی است

عباس ولی‌خانی رئیس انجمن کروکت گفت: فعالیت موفق انجمن کروکت در ثبت وعضویت باشگاه ورزشی وی-رویال در لیست باشگاه‌های بین المللی آکسفورد دستاورد قابل توجهی است و نشان می دهد برنامه ریزی های بلند مدت و میان مدت انجمن به بار نشسته و اکنون کار مهمی توسط انجمن کروکت انجام شده است .
همچنین ولی‌خانی با اعلام اینکه باشگاه ورزشی وی-رویال اولین باشگاه تخصصی کروکت در ایران و چهارمین باشگاه در سطح آسیا است، تصریح کرد: به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ ورزش همه به سوی یک هدف حرکت می کنیم و آن اعتلای ورزش و درخشش نام پرافتخار ایران اسلامی در میادین بین المللی است. با همت همکارانم در انجمن کروکت توانستیم به این مهم دست یافته و برای اولین بار باشگاه تخصصی کروکت را در ایران راه اندازی کرده و براساس چشم انداز انجمن در جهت توسعه این رشته ورزشی نوپا در ایران اقدامات مهمی در حال اجرا است.
رئیس انجمن کروکت در مورد ارتقاء سطح بین المللی کروکت ایران خاطرنشان کرد: از طریق ارائه برنامه های مختلف اجرایی ، فنی و توسعه در مورد گسترش کروکت ایران متعهد به ارتقاء و بهبود سطح فعالیت های بین المللی انجمن هستیم و با رایزنی های انجام شده موفق به ثبت باشگاه وی-رویال در لیست باشگاه‌های بین المللی آکسفورد شدیم.

© ۱۴۰۳   . تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن کروکت میباشدواستفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است. طراحی و تولید: آرسام لند.
EnglishIran